Nanolife Su İtici ve Kireç Önleyici

Nanolife su itici ve kireç önleyici duşakabin ve cam yüzeylerin kireçlenmesi önlemektedir. Yüzeylerin ıslak kalması ile yüzeye tutunan suyun yüzeyde kuruması su lekesi oluşturmaktadır.

Su lekeleri uzun vade temizlenmezse cam yüzeyde kalıcı iz bırakmaktadır. Bu durum görünüm açısından pek hoş bir durum değildir. Temizliğe ve titizliğe önem gösteren, ayrıca ürünlerinin kullanım ömrünü uzatmayı düşünen kişiler bir takım kimyasal yüzey temizleyiciler ile bu durumdan kurtulmaya çalışabilmektedir. Ancak bu durumda kullanılan yüzey temizleyicileri yüzeylerde mikro düzeyde tahribata neden olmaktadır. Böyle olunca da bu sefer su ve içerisindeki mikro düzeydeki kireç kalıntıları bu gözeneklere yerleşmektedir.

Bu yüzeylere tutunan kireç kalıntıları zamanla artmaktadır. Böylece rahatsız edici bir görüntü verdiğinde ise artık zemine iyice tutunmuş olmaktadırlar.

Bu gibi durumlardan kurtulmak bir çok kişi için mucize sayılabilir. Ancak teknoloji ile bu durum artık kolaylıkla bertaraf edilebilmektedir. Nano teknoloji ile hayatımıza giren ve pratik çözümler sunan ürünler artık günümüzde herkes tarafından bilinmektedir. Nanolife olarak sunduğumuz “Nanolife Su itici ve Kireç önleyici” ile kolaylıkla bu ve benzer sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Bireysel kullanıma uygun ürünler sunan nano teknoloji, yaşamsal kolaylığı da sunmaktadır.

Nano teknoloji ürünlerinin kullanımı için uygun yüzey şartları, uygun temizlik ve doğru uygulama tekniği kullanılmalıdır.

Yüzey temizliği belirtildiği gibi yapıldıktan sonra nano partiküller barındıran solüsyon yüzeye tatbik edilir. Taşıyıcısı olan alkol yada uçucu solüsyon sahadan uzaklaştıktan sonra kullanma talimatına uygun şekilde kurulama uygulanır. Bu uygulama ile nano partiküller mikro yüzeyleri doldurarak zeminde bir katman oluşturur. Nano partiküllerin bir birine tutunma kabiliyeti ile hidrofobik (su itici) etki elde edilmiş olunur.

Nanolife su itici ve kireç önleyici nasıl etki eder?

Artık yüzeye su atarak Nanolife ürününün su itici etkisine sahip olduğunuzu test edebilirsiniz. Nanolife uygulanmış yüzeylerde su lekesi ve kireç kalıntısı birikimi oluşmaz. Bu etki kullanılan ürünün periyodik olarak yeniden tatbik edilmesini gerektirebilir.

Nanolife su itici ve kireç önleyici

Nanolife su itici ve kireç önleyici

Benzer şekilde su itici özelliğine sahip olan Nanolife Yağmur kaydırıcı ürünü de araba camlarında kullanılmak için üretilmiştir. Bu ürünün Nanolife duşabakin ürününden farkı ise, kullanım amacına bağlı olarak etki göstermesidir. Araçlarda nano etki hareket halinde daha çok verim sağlamaktadır.